123

درگذشت یک عضو قدیمی هیئت

درگذشت یک عضو قدیمی هیئت

مرحوم حاج علی حسن زنگویی   از اعضای قدیمی هیئت روز شنبه 16 اسفندماه 93 به دیار حق شتافت و پیکر آن مرحوم روز یکشنبه با حضور خانواده، همشهریان و اعضای هیئت از درب منزل تا بهشت زهرا تشییع و در قطعه 302 به خاک سپرده شد.

مراسم سوم آن مرحوم نیز از ساعت 14:30سه شنبه 19 اسفند ماه 93 از مقابل منزل ایشان واقع در خیابان خاوران- خیابان سادات- خیابان ملاشریفی- پلاک 14 و سپس بر سر مزار آن مرحوم واقع در بهشت زهرا قطعه 302 ردیف 96 برگزار میگردد. همچنین مراسم هفتم آن مرحوم نیز روز جمعه 22 اسفندماه 93 از ساعت 15 الی 17 در مسجد علی ابن موسی الرضا (ع) واقع در خیابان خاوران- انتهای خیابان ذوالفقاری(اتابک) منعقد می باشد. ضمناً جلسه هفتگی هیئت شب جمعه 21 اسفندماه 93 نیز به یاد آن عزیز از دست رفته و بصرف شام برگزار خواهد شد.

                                                                    

   هیئت ابوالفضلی(ع) موسیرزیهای مقیم تهران ضمن تسلیت به خانواده های محترم زنگویی، شیخی و سایر بستگان از خداوند متعال علو درجات را برای آن مرحوم آرزومند است.

عکسهای مراسم خاکسپاری آن مرحوم در ادامه مطلب .....

 

 


ادامه مطلب


موضوع: احادیث، نشریه، صدقه، دینی ومذهبی، نماز، قرآن،
[ دوشنبه 1393/12/18 ] [ ساعت 16 و 30 دقیقه و 57 ثانیه ] [ مهدی زنگوئی مدیریت سایت ]

عرض تسلیت

 

انالله و انا الیه راجعون

خانواده محترم زنگویی

 

مشیت الهی بـر ایـن تعلق گرفـته کـه بهار فرحناک زندگی را خـزانـی ماتمزده بـه انتظار بنشیند و این ، بارزترین تفسیر فلسفـه آفـرینش درفـراخـنای بـی کران هـستی و یـگانه راز جـاودانگی اوسـت .

درگذشت پدر گرامیتان حاج علی حسن زنگویی را به شما و خانواده محترمتان   تسلیت عرض نموده برایشان از درگاه خداوند متعال مغفرت ، برای شما و سایر بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواهانیم.

ضمنا به اطلاع كلیه همشهریان عزیز میرسانیم به همین منظور مراسم سوم و هفتم ایشان همزمان پنجشنبه شب مورخ 21/12/93 در محل هیات ابوالفضلی موسیرزی های مقیم تهران منعقد می باشد.

 حضور همه عزیزان موجب شادی روح آن مرحوم و تسلی دل بازمانده گان خواهد بود.

و من الله توفیق.

روابط عمومی هیئت ابوالفضلی (ع) موسیرزیهای مقیم تهران

 [ یکشنبه 1393/12/17 ] [ ساعت 12 و 12 دقیقه و 15 ثانیه ] [ مهدی زنگوئی مدیریت سایت ]

دعای كمیل با حضور همشهریان

مراسم دعای كمیل  با قرائت حاج سید علی موسوی در جلسه هفتگی مورخ ١٤/١٢/٩٣ در محل هیات برگزار گردید.ابن مراسم روحانی از استقبال مناسبی هم بهرمند بود.با آرزوی توفیق روزافزون برای یكایك أعضا عزیز انتظار داریم زین پس با شور و شعور حسینی بیشتر در جلسات هفتگی حضور بهم رسانیم و همه با هم و در كنار یكدیگر از فضای معنوی جلسات بهره مند گردیم.

 

           

هیئت تهران

و من الله توفیق

 


ادامه مطلب
[ جمعه 1393/12/15 ] [ ساعت 19 و 17 دقیقه و 28 ثانیه ] [ مهدی زنگوئی مدیریت سایت ]

شهادت حضرت زهرا (س) واقعیتى انكارناپذیر

شهادت حضرت زهرا (س) واقعیتى انكارناپذیر

هیئت تهران

تاریخ و حدیث اهل سنت و شیعه گواه شهادت جانكاهى است كه قافیه بزرگترین مرثیه تاریخ بشریت را مى‏سازد. كوشش پى‏گیر هواداران بانیان این مصیبت نتوانسته است آن را از آخر این مرثیه جانگداز پاك كند. و هیهات، هیهات. از نوك قلم پوزش مى‏طلبم و او را به بردبارى و شكیبایى فرا مى‏خوانم تا شاید بتوانم فریاد تاریخ را بر این فاجعه جانگداز به رشته تحریر درآوردم.

شهادت تنها یادگار پیامبر، «ام ابیها» صحیح بخارى، ج 3، ص 83، كتاب فضائل أصحاب النّبى (ص)، ب 42، ح 232 و ب 61، مناقب فاطمة، ح 278. «بضعة الرّسول» همان ب 42. و سیراعلام النبلاء، ج 2، ص 123 و... «سیده نساء العالمین»، «سیدة نساء اهل الجنّة» و... پس از رحلت آن حضرت آن هم با فجیعترین وضع، آن هم بوسیله... یعنى چه؟

آیا ممكن است؟ این خبر گوش هر انسان آزاده‏اى را مى‏خراشد، هر عقلى را متحیّر مى‏سازد، بر هر عاطفه‏اى سنگین مى‏آید. گویا این همان امانتى است كه بر كوهها و دریاها عرضه شد و آنها بر آن طاقت نیاوردند.

شاید همین امر موجب گردید تا توجیه‏گران تاریخ و افسانه پردازان الفت این واقعیت مسلم تاریخى را انكار كنند. امّا چه مى‏شود كرد، اى كاش زبان لال مى‏شد، قلم مى‏شكست این خبر دهشت بار را نمى‏شنیدیم. و اى كاش آسمانها فرو مى‏ریخت، كوهها متلاشى مى‏شد، جهان بپایان مى‏آمد و این فاجعه رخ نمى‏داد. چگونه بگویم؟ به كه بگویم؟ چگونه ناله سركنم؟ چگونه فریاد كشم؟ كه این واقعیت تلخى است كه تاریخ و حدیث معتبر گواه آن است.

این آواى شوم نه تنها از مسلّمات منابع معتبر شیعه است، بلكه معتبرترین كتابهاى اهل سنت بر این مصیبت شاهدند. صحیح بخارى - معتبرترین كتاب، پس از قرآن در نزد اهل سنت - طلیعه این مصیبت را از قول ابن عباس در ضمن حدیثى چنین توصیف مى‏كند «الرزیّة كلّ الزریّة» مصیبت آن مصیبتى كه بر هر مصیبتى برترى دارد، بلكه آن مصیبتى كه همه مصائب را در بر مى‏گیرد، زمینه سازى براى این مصیبت عظمى‏ بود. نسبت هذیان و... به پیامبر اكرم (ص) «غلبه الوجع» براى جلوگیرى تأكید بیشتر بر سفارشات آن حضرت درباره شهید این مصیبت و... بود. و با جمله «عندنا كتاب اللَّه حسبنا» كتاب را از عترت جدا كرده و زمینه «الرّزیّة كلّ الرّزیّة» را فراهم كردند.

 

 

ادامه دارد ....


ادامه مطلب
[ پنجشنبه 1393/12/14 ] [ ساعت 13 و 42 دقیقه و 16 ثانیه ] [ مهدی زنگوئی مدیریت سایت ]

مراسم بزرگداشت سی و یکمین سالگرد شهادت شهید عباس زنگویی

مراسم بزرگداشت سی و یکمین سالگرد

 شهادت شهید عباس زنگویی برگزار گردید.

شهید عباس زنگوئی


این مراسم که  به  همت  هئیت  امناء  و کمیته  فرهنگی  هیئت  و همزمان  با  فرارسیدن ایام  فاطمیه   در مورخ 07/12/1393 در محل هیئت برگزار شد بروشوری از زندگینامه ،نحوه شهادت و وصیت نامه شهید عباس زنگویی منتشر  و کلیپ و نماهنگی از این شهید بزرگوار پخش شد. در این مراسم که با سخنرانی دکتر علی صباغیان و آقای مهدی زنگویی و همچنین مداحی ذاکر اهل بیت حاج سید محمد موسوی همراه بود آقای رضا صباغیان مسئول هیئت امناء از تلاش بمنظور برگزاری مراسم بزرگداشت دیگر شهدای هیئت خبر داد . در پایان نیز با اهداء لوح یادبودی به حاج علی خفاجه به نمایندگی  از خانواده شهید زنگویی تقدیر گردید. 

 

 

بقیه عکسها در ادامه مطلب .....


ادامه مطلب
[ شنبه 1393/12/9 ] [ ساعت 20 و 00 دقیقه و 44 ثانیه ] [ مهدی زنگوئی مدیریت سایت ]