123

مراسم شب اربعین حسینی

 در این مراسم معنوی که شب اربعین با حضور همشهریان عزیز  برگزار شد شرکت کنندگان به تلاوت آیات قرآن کریم پرداخته و ثواب آیات را به امام حسین (ع) و شهدای کربلا هدیه کردند

 آقای حاج حسن صباغیان  طی سخنانی با اشاره به اهمیت محبت به اهل بیت و عصمت و طهارت( ع) گفت: پیامبر اکرم( ص) سفارشات زیادی درباره محبت و علاقه به اهل بیت(ع) کرده و احادیث فراوانی دراین باره وجود دارند.

وی در ادامه افزود: این محبت بایستی حقیقی و از عمق دل سرچشمه گیرد تا رضایت رسول اکرم(ص) را در پی داشته باشد.

هیئت تهران

صباغیان درادامه با اشاره به رشادت های امام حسین(ع) و یاران با وفایش نیز گفت: اما حسین (ع) و یاران با وفایش برای احیای دین خدا قیام کردند و در این راه جان خود را صادقانه فدا کردند و حیات با عزت اسلام و مسلمین به خاطر رشادت ها و از خود گذشتگی سالار شهیدان و یارانش است.

وی سعادت دنیوی و اخروی را پیروی از اهل بیت (ع) قلمداد کرد و گفت: چنانچه خواستار سعادت دنیوی و اخروی هستیم، بایستی محبتی صادقانه به ائمه اطهار (ع) داشته و از دستورات و آموزه های عالیه آنان که همانا تعلیمات متعالی قرآن کریم هستند،پیروی کنیم.

ودر پایان با مداحی کربلایی سید محمد موسوی به پایان رسید

 همچنین در این مراسم سفره احسان از سوی بانی هیئت هم نیز برپا شد[ شنبه 1393/09/22 ] [ ساعت 14 و 05 دقیقه و 11 ثانیه ] [ مهدی زنگوئی مدیریت سایت ]